Rangadót nyert és élre állt az aranycsata előtt a Nyárád

A megye négy hétvégi fordulójában a dobogós Külsővat felett aratott magabiztos győzelmet a Nyárád. A Kéttornyúlak ikszelt, így az utolsó fordulóban két 60 pontos csapat feszül egymásnak.

Gyorsan szeretnél értesülni a bakonyfoci.hu híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk és like a Facebookon!

Megye IV. Északi csoport
Eredmények, 25. forduló, május 29.

Nyárád – Külsővat 5-2 (1-1)
Gól: Pajak Á. (35., 48., 59.), Boldizsár Z. (71., 84.), ill. Vizi P. (41., 90)

Helyszíni tudósítónk összefoglalója a mérkőzésről:

Szépszámú nézősereg előtt kezdődött meg a 25. forduló rangadója. Nagy volt a tét, hiszen ha a hazai csapat pontot vagy pontokat szerez, akkor a 2. helynél rosszabb helyen már nem végezhet a bajnokságban. Viszont ha a vendégek nyernek, akkor nekik is lett volna még lehetőségük a 2. helyre, hiszen az utolsó fordulóban a Kéttornyúlak csapatával játszanak a hazaiak.

A mérkőzés a tétnek megfelelő nagy iramban kezdődött, mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek. A 35. percben a gólkirályi címre esélyes Pajak Ádám bombája talált a kapuba, 1-0. Erre a találatra hamar jött is a válasz Vizi Péter Bálint személyében, hiszen a 41. egy nyárádi játékoson megpattant labdát kapásból emelt a kapuba, 1-1 – mely a félidei eredmény is volt.

A második félidő első percétől nagy nyomás alá helyezték a hazaiak a külsővati csapatot, aminek hamar meg is lett az eredménye. A 47. percben ismét Pajak talált a kapuba, de az asszisztens lest jelzet /tévesen/, így maradt az 1-1. Nem sokáig! Ugyanis a 48. percben Pajak Ádám ismét hatalmas gólt lőtt a rövid felsőbe, 2-1. A következő gólra sem kellet sokat várni az 59. percben ismét Pajak Á. villant és mesterhármast ért, el 3-1. Majd Boldizsár Zoltán pillanatai következtek a 71. percben egy szép csel után mattolta a vendégek kapusát, 4-1 és hamarosan jött az újabb gól a 84. percben okosan lőtt a kapuba, 5-1. A 90. percben ismét Vizi Péter Bálint egy kapu előtti kavarodást kihasználva gurított a hazaiak kapujába, 5-2 mely egyben a végeredmény is.

A nyárádi csapat a szezon egyik legjobb játékát produkálta és megérdemelten nyert a rossz napot kifogó Külsővat SE ellen. Így ismét a Nyárád SE vezeti a bajnokságot, az utolsó fordulóban pedig a 2. helyen álló Kéttornyúlakra látogatnak. IGAZI ARANYCSATA lesz. Látogassanak ki minél többen Önök is!

Az utolsó fordulóban, június 4-én, 17 órától Kéttornyúlaki SE - Nyárád SE találkozót rendeznek.

Gyorsan szeretnél értesülni a Rangadó.hu híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk és like a Facebook-on!

Gyorsan szeretnél értesülni a Rangadó híreiről? Csatlakozz hozzánk! Eredmények, interjúk, átigazolási hírek első kézből.